5KA: Jak přežít budoucnost

Adam Ondráček
2 min readMay 3, 2017

--

5KA aneb pravidelný výběr článků z oblasti marketingu, inovace či komunikace, jež mě zaujaly za poslední dobu (většinou měsíc).

How to Survive and Grow in a Digital World

Dare to be Different. Create Dialogue. Stay Relevant.

Mohou se opravdu zavedené firmy v digitální dově vyvíjet a inovovat? Jedna věc je hrát si na start-up, druhá je opravdu se stát inovativní firmou. Jste pány procesu nebo vám vládne proces? A co kdybyste mu dali nový formát. Například vyměnili firemní email za Snapchat. Jak byste měli přežít a růst v digitální éře?

Defining your company values in emoji

A co takhle změnit celý formát brandu. Vyměnit dlouhé odstavce textů a grafů ve vaší brand strategii, positioningu a identitě za….emojis? StartupGrind to zkusil za vás.

To predict the future 1/3 of your company need to be crazy

Příjdou vám emojis namísto brand identity šílené? Ale to byste přesně měli být. Jedině šílenci jsou totiž schopni nahlédnout do budoucnosti a přinést inovaci. Kdykoliv si najmet proslulého inovátora, buďte si jisti, že jeho zkušenosti pocházejí z minulosti. Abyste přežili v budoucnosti, potřebujete magora. Tak si zkuste najmout třeba mě.

Planning is Guessing
A plan is simply a guess you wrote down

Budoucnost nenaplánujete, ale chod vaší společnosti nebo marketingové kampaně musíte. Ale narovinu, přiznejme si to všichni — kolik je v každém plánu neznámých? Neplánujeme, hádáme. Odborně.

M&S new ad strategy with Grey will be based on attitude, not age

To je pořád rad, jak se připravit na budoucnost. Ale kdo to umí? Tak třebas. Marks&Spencer se rozhodli strategicky cílit nikoliv podle věku, ale postojů.

(Ne)pravidelnou 5KU najdete i u mě na Facebooku, Twitteru či LinkedIn. Zajímá-li te se více o svět komunikace, marketingu, značek a inovací, začněte odebírat newsletter.

Originally published at adamkontra.cz.

--

--