5KA: MAMINY NA NETU

Adam Ondráček
4 min readMar 29, 2018

--

Maminy na netu budou opravdovou hybnou sílou e-commerce. Až si to většina online retailerů uvědomí. Věděli jste, že 49% mamin by se radši vzdalo snubního prstenu než smartphonu? V dnešním výběru se zaměříme právě na “Digital Moms”.

Understanding Digital Moms

eMarketer

Právě smartphone je totiž pro maminy pupeční šňůrou (sic!) která je pojí se společností a děním mimo jejich rodičovství. Touha moderních maminek zůstat ve spojení a navázet po mateřství tam, kde přestaly je evidentní i na jejich konektivitě — 95% amerických matek je denně na internetu, jak píše přehled eMarketer.

Forget Supermoms–It’s All About The Smart Moms

McCann Erikson / Forbes

Konektivita a sdílení názorů pravděpodobně pomáhají rozbít společenský mýtus (často tvořený a podporovaný vzory v reklamě) o supermatkách. Nový výzkum McCann Erikson ukazuje, že více než polovina matek nesouhlasí s tvrzením, že by měly být dokonalé ve všem a raději uvádějí, že chtějí aby jejich děti poznaly rodiče takové jaké jsou — i s jejich chybami. Zajímavé je, že tento trend se projevuje globálně — názor potvrdili odpovědi z USA, Itálie, Japonska i Brazílie. 40% matek bloguje a v Číne jich dokonce 86% zvažuje založení blogu an WeiBo.

Customer Barometer

Google

Poslední zmíněné potvrzuje ve svých datech i Google. Přes 70% mamin na netu na měsíční bázi tvoří obsah pro sociální média, ať už to znamená, že vybírají produkty, se kterými jsou spokojené a sdílejí je na Pinterestu, vyrábějí videa na Youtube nebo postují fotky na Instagram. Přesto je stále nejrozšířenější platformou Facebook. Maminy jsou nejlepší early adopters — narozdíl od většiny populace si více než polovina (55%) mamin dělá před nákupem průzkum a ten může trvat u 40% z nich až několik dní (!). Většina toho průzkumu se děje na mobilních zařízeních a maminy jsou často připravené použít mobilní zařízení k vyhledávání prodejních míst v okolí. Pětina mamim aktivně vyhledává nové produkty aby je vyzkoušela a každá třetí se o pozitivní zkušenosti se značkou podělí online nebo produkto doporučí.

Are Teenagers Replacing Drugs With Smartphones?

New York Times

Možná nepochopitelný skok od mamin k teenagerům. Zatímco aktuální nemluvňata vychovávají maminy-milleniálky z nich je 95% denně připojeno k internetu, aktuální teenageři (Generace Z) dostala k mobilům neomezený přístup díky neznalosti rodičů (Generace Babyboomers). Dobrá (špatná) zpráva: americký teenageři díky (kvůli) tomu méně chlastaj a fetujou.

It’s ‘digital heroin’: How screens turn kids into psychotic junkies

New York Post

Ti z vás, kdo namalovali jako já hodně SWOT analýz už asi přišli na to, že každá příležitost je taky tak trochu hrozba. Všechny ty závratná procenta a návody, jak dobře prodávat maminám (na které opravdu velká část průmyslu zapomíná, zatímco challengeři získávají šanci) si říkají o využití a optimalizaci vašeho marketingu. Severoamerické maminy s připojením k wifi, mají každá minimálně 5 zařízení připojených k internetu. To je víc, než končetin. Drtivá většina Američanů usíná se smartphonem v ruce. V dříve zmíněném průzkumu McCann Erikson se objevuje rovněž fakt, že dvakrát více mamin by spíše odměnilo dítě elektronikou než čokoládou. Jaké budou mít tedy digitální návyky děti millenniálek?

5KA je kaviár článků, pečlivě vybraný ze zdrojů, věnujících se marketingu, komunikaci, psychologii a inovacím. Věřím, že na světe je informací více než dost a za nejhodnotnější pak musíme považovat schopnost je filtrovat. I to je jedna ze služeb, kterou přináším svým klientům — filtruji za ně informace a vybírám ty, které je posunou v podnikání a komunikaci dále. Pokud by vás zajímalo více, podívejte se, co dělám.

Originally published at adamkontra.cz.

--

--