5KA: Sex does not sell

Adam Ondráček
3 min readApr 19, 2018

Touha je spolu se stereotypem základním stavebním kamenem marketingu a komunikace. Touhy, zvlášť v generacích Y a Z mění. Značky se posouvají směrem k individualitě, extrému, exkluzivitě.

Emerging Brands Are Taking ‘sex sells’ to New Extremes

i-D magazine

Poté, co Tom Ford v roce 1994 nafotil pro Gucci fotografie, na kterých pózuje modelka Carmen Kass zatímco zpod staženého oblečení prosvítá G vyholené v jejím pubickém ochlupení. V následujících dvou letech se prodeje zvýšili o 90%. Pro kolekci jaro/léto 2017 odhalila oděvní značka Eckhaus Latta kampaň nevhodnou pro nezletilé. Jednotlivé páry jsou v ní zachyceny přímo při koitusu, který, přestože je rozkostičkován je neodmyslitelně součástí vizuálu. Zatímco někteří designéři považovali kampaň na “sociálně nezodpovědnou” její autor se obhajuje tím, že “zobrazuje sex v jeho přirozenosti” a “bojuje za práva LGBTQ komunity”. O historii erotických reklam a vývoji, který nás dovedl až k dnešnímu dni.

Don’t let activism ads fool you; of course sex is still selling

OnBrand Magazine

Nenechte se zmást. Aby mohl sex prodávat, musí být a) LGBTQ b) aktivistický. Proč?

People Don’t Buy Products, They Buy Better Versions of Themselves

Medium / StartupGrind

Protože chceme kupovat naše lepší já. Všichni jsme stále poplatní pudům a touhám, akorát si uvědomujeme, že jim se jim nejde oddávat donekonečna.

Erotics of branding

Cannes Festival of Creativity

Nerozvádíme se, protože jsme nešťastní, ale protože někde můžeme být šťastnější, říká Esther Perel v rozhovoru z Cannes Festival of creativity. Touha být někde, kde je to lepší, mít něco, co je lepší, nebo být někým lepším (víc sexy) je stále silná. Značky proto musí lidi v první řadě přitahovat jejich akcemi, nikoliv na ně tlačit komunikací.

How New Luxury Is Undermining The Old Guard

Medium / Concept Bureau

Přitažlivost může vznikat mezi dvěmi podobnými stranami nebo mezi vzorem a jeho následovníkem. Pro generaci Y a Z znamenal nástup sociálních médií smazání sociálních rozdílů a zároveň vytvořil tajné vzory statisíců followerů. Je tedy posedlost millenniálů luxusem výsledkem dopadu smazání sociálních bariér?

5KA je kaviár článků, pečlivě vybraný ze zdrojů, věnujících se marketingu, komunikaci, psychologii a inovacím. Věřím, že na světe je informací více než dost a za nejhodnotnější pak musíme považovat schopnost je filtrovat. I to je jedna ze služeb, kterou přináším svým klientům — filtruji za ně informace a vybírám ty, které je posunou v podnikání a komunikaci dále. Pokud by vás zajímalo více, podívejte se, co dělám.

Originally published at adamkontra.cz.

--

--