5KA: Strategie tady a tehdy

Adam Ondráček
2 min readMay 3, 2018

Dvě věci. Dnes a zítra. Tady a tehdy. Concept Bureau odpovídá na to, co jsou dvě nejdůležitější otázky, jež si máte položit při tvorbě značky. Znáte ten pocit, když narazíte na někoho, kdo vám stoprocentně rozumí? Tak já narazil na Concept Bureau. Dělají to stejně jako já, jenom o tom umí lépe psát.

The Different Approaches Firms Use to Set Strategy

Minule jsem hrozil, že by vás neměl vlastnit proces ale vy proces ovládat. Jaké se ale vlastně nabízejí možnosti strategického rozhodování? Harvard Business Review vyzpovídalo 92 generálních ředitelů a z jejich odpovědí vytvořilo 4 nejčastější modely. Mimochodem, onen nebezpečný “Unilateral” dost připomíná rozhodovací procesy v mnoha reklamních agenturách.

Strategic Choices Need to Be Made Simultaneously, Not Sequentially

Jen houšť. Kromě toho, že byste si měli vybrat správný strategický proces a nenechat se jím ovládnout, vám teď ještě někdo říká, že je nutné dělat všechna strategická rozhodnutí nikoliv postupně, ale simultánně. Už se vám zavařují mozečky?

What So Many Strategists Get Wrong About Digital Disruption

Jakkoliv jsme si mysleli opak, digitál nenabízí produkty suplementární, ale komplementární. Máloco jde tedy 100% nahradit digitálně. Knihtisk taky neudělal konec veřejným kázáním.

Facebook’s plans to augment reality are as dystopian as they are smart

Nakonec disrupce v podání Marka Zuckberga. Tak trochu o tom, že AR (augmented reality) je už dávno mezi námi a VR (virtual reality) je na hony vzdálená. Neskočte hned na každý trend.

Nechcete aby vám utekla další 5KA? Přihlašte se do newsletteru.

Originally published at adamkontra.cz.

--

--