5KA: THE MILLENNIAL BUZZWORD

Adam Ondráček
3 min readMar 22, 2018

Nesnášíte tenhle strašnej buzzword? Nebojte, my “mileniálové” taky.

I’m Sick of Millennials…

Patrick Leddin / LinkedIn

Nesnášíte mileniály? My millenniálové taky. Je to největší demografická skupina v USA a brzo bude i v Evropě. Tak nás zkuste neházet do jedné škatulky, protože my vás taťky a mamky taky nekastujeme.

As Millennials Demand More Meaning, Older Brands Are Not Aging Well

Sebastian Buck / Fast Company

Pfizer, Levi Strauss nebo Samsung můžou během následujících 15 let přijít až o 30% revenue. Může za to jejich neschopnost oslovit skupinu mileniálů. Proč? Protože jejich “brand purpose” zamrzla v devadesátých letech na principu sponzoringu a corporate social responsibility nereflektuje problémy dnešního světa. Jak si vedou největší značky u mileniálů a generace X porovnal Sebastian Buck.

‘Psychologically scarred’ millennials are killing countless industries from beer to Hooters

Kate Taylor / Business Insider

A nejde jen o přínos značky tomuto světu. Kvůli menší spotřebě mileniálů padají akcie pivních či restauračních gigantů. Více než polovina mileniálů si nekupuje domů ubrousky. Mileniálům se už nelíbí kozy (na PornHubu je vyhledávají o 19% méně než Generace X) a tak padají tržby i Hooters. Prodává se méně cereálií, protože by mileniálové museli umývat misku a cereálie se nedají jíst za chůze. Jde o celou řadu odvětví.

How Self-Actualization Became the New Luxury for Chinese Millennials

Jasmine Bina / Jing Daily

Jak se může stát, že značka, o které jste nikdy neslyšeli ani ji neviděli an celebritě prodává produkty za tisícovky dolarů? Prémiový a luxusní trh se čím dál tím více fragmentuje a může za to především mileniálská skupina. Čím dál častěji tak vznikají malé, lokální ale luxusní značky, které mají možnost autenticky zasáhnout cílovou skupinu, i když ve velmi malé části trhu. Čtěte, jak čínští mileniálové mění luxusní trh.

Digital Wallets: The Reason Millennials are Going Cashless?

Angela Ruth / Medium

No, a když už budou mileniálové nakupovat — ať už to bude luxusní oblečení nebo kafe ve Starbucks — tak od nich peníze stejně neuvidíte. 32% z nich věří, že během jejich života dojde společnost do stavu cashless — tedy všechny platby budou elektronické. Proč se nelíbí mileniálům cash?

5KA je kaviár článků, pečlivě vybraný ze zdrojů, věnujících se marketingu, komunikaci, psychologii a inovacím. Věřím, že na světe je informací více než dost a za nejhodnotnější pak musíme považovat schopnost je filtrovat. I to je jedna ze služeb, kterou přináším svým klientům — filtruji za ně informace a vybírám ty, které je posunou v podnikání a komunikaci dále. Pokud by vás zajímalo více, podívejte se, co dělám.

Originally published at adamkontra.cz.

--

--